5.týden v lednu

Týdenní plán od 29.1. do 1.2.2018

 

 

Český jazyk

·        učebnice: str. 49 – 51  

·        pracovní sešit: str. 36, 37

 

Čtení + psaní

·        čítanka: str. 64 – 67  

            ·        písanka: str. 40 (dokončení 1.dílu)

 

Matematika

            ·        pracovní učebnice (2.díl): str. 24 – 27 (+ násobky 2, 3, 4, 5 a 6)

 

Prvouka

            ·        učebnice: str. 41, 42

            ·        pracovní sešit: 41, 42

 

Domácí úkoly:

 

Pondělí

Matematika

Pracovní list

Úterý

Prvouka

Pracovní sešit str. 41 / cv. 2

Středa

nebude-vysvědčení

oslava s rodinou – užijte si to!!!

Čtvrtek

Český jazyk 

Popsat do sešitu svoje zvířátko (skutečné či vymyšlené) podle osnovy v učebnici na str. 50 / cv. 2 – odevzdat až v PO 5.2.

 

Informace pro rodiče a děti:

 

1.      Báseň na měsíc leden jsou „Měsíce“ od Evy Lenartové a je v PS z Prvouky na str. 36 nahoře. Ještě nerecitovalo 10 dětí – do středy!

 

2.      Děkuji všem rodičům, kteří poslali „věc z minulosti“ do hry „Kufr“. Také chválím většinu třídy za testík z prvouky (nepodepisujte ho a nechte si ho), ale trénujte určování času na ručičkových a digitálních hodinách i nadále. Děkuji za spolupráci.

 

3.      Prosím, opakujte si doma s dětmi rozděleni hlásek (vyjmenovat samohlásky a souhlásky + druhy souhlásek – měkké, tvrdé, obojetné), budeme to potřebovat k další výuce. Děkuji.

 

4.      Do pondělí odevzdat čtenářské deníky (ti, co mají odevzdanou 1 knížku). Až po jarních prázdninách budeme číst jako společnou četbu „Pohádkového dědečka“ od Eduarda Petišky.

 

5.      Od tohoto pondělí se „začínáme učit“ na 2. pololetí, tzn. v ČJ, M a PRV budou platit v sešitech i ŽK hodnotící razítka (0-1 chyb - červené srdíčko = “1“, 2-3 chyby - zelené sluníčko = “2“, 4-5 chyb – smajlík = “3“, 6 a více chyb „mračoun“ nebo „véčko“, popř. „N“).

 

6.      Ve středu se v průběhu 4. vyučovací hodiny rozdává pololetní vysvědčení. S sebou: pevné desky + kdo by z rodičů chtěl připravit „něco dobrého“… Doufám, že se bude dětem i vám líbit. Můžete si ho nechat (nevrací se). Ostatní výuka probíhá podle rozvrhu.

 

7.      V pátek jsou pololetní prázdniny. Ve škole se sejdeme opět v pondělí 5.2., ale jen na týden, protože od 10.2. do 18.2. jsou jarní prázdniny. V týdnu před prázdninami budeme mít ještě stávající rozvrh a měnit se bude až po nich (díky tělesné výchově).

 

8.      V příloze obdržíte přihlášku na ŠVP. Prosím vyplnit a poslat po dětech zpět spolu se zálohou 1.000,- Kč nejlépe do pátku 9.2. (poslední možnost bude ještě po prázdninách 19.2., pak musím zálohu odeslat). Děkuji!

 

                                                  Krásný sváteční týden všem přeje Vaše učitelka Ilona Kubísková