3.týden v září

Týdenní plán od 17. do 21. 9. 2018

 

 

Český jazyk

 • učebnice: Abeceda, slova s dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě str. 10 – 13     
 • pracovní sešit: str. 7 – 9  

 

Čtení + psaní

 • čítanka: O škole jen vesele str. 14 – 17
 • písanka str. 6, 7

 

Matematika

 • učebnice: Písemné sčítání, krokování, parkety, polovina a čtvrtina – str. 10 – 13
 • pracovní sešit 1: str. 10, 11
 • násobení a dělení 3

 

Prvouka

 • učebnice: Plánek okolí školy, cesta do školy str. 7, 8  
 • pracovní sešit: 8

 

Informace pro rodiče a děti:

 1. Báseň na měsíc září je z čítanky str. 4 nebo 8 (Zdeněk Svěrák: „Září“ nebo Ivan Blatný: „Vlaštovka sedí na drátě“). Děti si mohou vybrat a recitovat kdykoli během dne.

 

 1. V pondělí si děti napíší krátký testík z M na násobení a dělení 2 + slovní úlohu. Tento a příští týden budeme trénovat násobení a dělení 3 zpaměti. Prosím, trénujte s dětmi i doma.

 

 1. Rozhodla jsem se, že už v tomto a příštím týdnu budou děti dostávat kromě jedniček i dvojky a od října již známky všechny (po prázdninách budou psát i opakovací testy za 2.tř).

 

 1. Od pondělí budou mít děti nový zasedací pořádek (holka-kluk-holka-kluk).
 
 1. Ve čtvrtek nás čeká poslední 2 vyuč. hodiny (11,45-13,30 hod) vlastivědná procházka po Klánovicích (6 skupin po 5). V tuto chvíli je nás 5 dospělých, ale ještě 1 bych nutně potřebovala. Najde se nějaká maminka nebo babička, popř. „volný“ tatínek či dědeček?

 

 1. Konzultační hodiny v případě, že byste se mnou potřebovali mluvit osobně, jsou ve středu od 13. do 14. hod (po telefonické domluvě). Ale zastavit se můžete i jindy - kdykoli před či po vyučování.

 

 1. Děti si v jídelně vyzkoušely přeobjednávat jídlo na druhý den. V případě, že ale zapomenou ČIP si musí vytisknout náhradní lístek (k tomu potřebují heslo, které s nimi společně zadáte na www.strava.cz. S paní vedoucí družiny doporučujeme, aby bylo stejné jako do mailu). Přeobjednání či zrušení obědů je možné pouze do 14.hod předchozího dne.

 

 1. Příští pondělí 24.9. a 25.9. nebudu ve škole (vedení školy mě posílá na školení). Pokud to aspoň trochu půjde, děti by měla suplovat oba dva dny Monča.

 

 1. V případě hezkého počasí vyrazíme příští čtvrtek 27.9. na cyklistický výlet (na část dopoledne). Upřesním v příštím týdenním plánu.

 

 1. Děti dostaly nové kartičky na zdravé svačiny. Staré jim již neplatí a tyto nové je třeba nabít. (Určitě jde kredit ze staré přenést na tuto novou, ale s tím prosím běžte za pí Krempovou nebo pí Venkrbcovou). Děti již v tomto týdnu obdržely svačinky z projektu „Ovoce do škol“.

 

 1. Pokud chcete, můžete posílat jakékoli příspěvky do ZOO Praha na tučňáka (dobrovolné).

 

                                                      Krásný slunečný týden vám všem přeje tř.uč. Ilona Kubísková