3.týden v květnu

Týdenní plán od 14.5. do 18.5.2018

 

 

Český jazyk

·        učebnice: str. 68 - 72

·        pracovní sešit: str. 18 - 20

 

Čtení + psaní

·        čítanka: str. 96 – 99

            ·        písanka: str. 24 - 26

 

Matematika

            ·        pracovní učebnice: str. 28 – 32 (+ násobky 1-8)

 

Prvouka

            ·        učebnice: str. 60, 61

            ·        pracovní sešit: 60, 61

 

Domácí úkoly:

 

Pondělí

Psaní

Písanka str. 24 (odpověď na hádanky napsat krasopisně minimálně 3x)

Úterý

Matematika

Učebnice str. 30 / cv. 3, 4

Středa

Prvouka

Pracovní sešit str. 61 celá

Čtvrtek

Český jazyk 

Pracovní sešit str. 20 / cv. 1,2

Celý tento a příští týden

Český jazyk

Sešítek „Tvrdé a měkké slabiky“ str. 24 – 31 (děti ho dostanou hned v pondělí a mohou ho odevzdat kdykoli v průběhu tohoto či příštího týdne, nejpozději do čtvrtka 24.5.)

 

 

Informace pro rodiče a děti:

 

1.      Báseň na měsíc květen najdete v čítance str. 93 – 101. Můžete si sami vybrat mezi 4 básničkami: „Sluníčko“ od Josefa Kainara, „Metro pro krtky“ od Jaromíra Nohavici, „Před usnutím“ od Františka Halase nebo „Svátek matek“ od Ivana Blatného.

 

2.      V pátek jsem dětem rozdala fotografie třídy. Myslím, že jsou moc povedené. Kdo ještě nepřinesl 40,- Kč, prosím o dodání. Děkuji.

 

3.      Děti také v pátek dostaly sešit diktátů. Prosím o opravu a odevzdání v PO.

 

4.      Hned toto pondělí budu chtít vidět zapsanou 1 knihu ve čtenářském deníku (a do konce června druhou). Děti, kterých se to týká, jsem na to upozorňovala.

 

5.      Také mi několik dětí „dluží“ domácí úkol z ČJ ze ST (učebnice str. 69/cv.11): Míša, Maya (měla jiný úkol), David K., Honzík, Terezka S., Alík, Eli Z. (mám ve třídě 2 nepodepsané papíry, tak určitě budou patřit někomu z výše jmenovaných) + Klárka a Miky (chyběli).

 

6.      Od středy do pátku bude na parkovišti před halou přistaven kontejner na sběr papíru. Mně pak bude stačit lísteček se jménem a počtem kilogramů (jako vždy). Děkuji.

 

7.      Ve středu čeká děti diktát z učebnice str. 69 / cv. 12 (děti si ho mohou doma natrénovat). Tento den je také „sluníčkový“ (pokud by si chtěl někdo z dětí koupit „sluníčko na špendlíku“ za 20,- Kč na léčbu rakoviny, ať si s sebou přinese peníze).

 

8.      Ve čtvrtek v cca 10. hodin proběhne v lese focení naší třídy s Jonáše maminkou na kalendář – téma BUZOLA (děti by měly mít sportovní oblečení, a pokud má někdo doma buzolu, ať si ji vezme s sebou).

 

9.      V pátek budeme mít ve třídě od 10.hod (v hodině ČaJS) přednášku paní Možné o zubech. Děti ať si přinesou svůj zubní kartáček.

 

10.  V neděli 20.5. naše škola pořádá od 8,30 hod „Běh naděje“ (na léčbu rakoviny). Všichni jsou srdečně vítáni!!! Více informací najdete na webu školy, nebo na letácích u školy.

 

11.  Do úterý 22.5. mi děti můžou nosit objednávky knih Albatrosu a Fragmentu.

 

12.  Do konce školního roku nás ještě čeká:

·        Ve čtvrtek 24.5. jdeme do divadla Beseda na představení „Prsten královny víl“, které pro děti připravil dramatický kroužek v čele s panem ředitelem (vstupné 10,- Kč - zaplatím z fondu).

·        V pátek 25.5. jedeme do divadla Minor na představení „O klukovi, který neuměl zlobit“ (vstupné 100,- Kč). Více informací najdete v příštím týdenním plánu.

·        V pátek 1.6. na „DEN DĚTÍ“ jsem od 10.hod zajistila výstavu „Noemova archa“ v Národním muzeu v Praze (vstupné je pro děti tento den zdarma!!!)

·        V úterý 12.6. za námi přijedou handicapovaní mladí lidé na vozíčcích popovídat si o svém životě „s asistencí“.

·        Od pondělí 18.6. – do pátku 22.6. jedeme na školu v přírodě do penzionu Berany. Od rodičů budu potřebovat „POSUDEK OD LÉKAŘE“, který platí nově 2 roky. Bohužel se to nevztahuje na ten z loňska, ale musíte mít nový. Formulář najdete na našich webových stránkách, na webu školy, nebo ho zasílám v příloze tohoto týdenního plánu spolu s „EVIDENČNÍ KARTOU“, kterou má většina dětí platnou z loňska, ale u některých je třeba ofotit novou kartičku pojišťovny + ti, co vloni s námi na ŠVP nebyli, mi musí tuto kartu nově dodat. Děkuji!

·        Ve středu 27.6. - závěrečný celodenní výlet do Mirakula

 

 

                                     Krásný májový čas všem přeje Vaše učitelka Ilona Kubísková