2.týden v listopadu

Týdenní plán od 12.11. do 16.11.2018

 

 

Český jazyk

 • učebnice: Slova příbuzná, opakování na test, vyprávění str. 36 – 40  
 • pracovní sešit: str. 26, 27

 

Čtení + psaní

 • čítanka: V kruhu rodiny str. 35 – 39  
 • písanka: str. 17, 18

 

Matematika

 • učebnice: Náhoda, přednost násobení, sousedé str. 33 – 35
 • pracovní sešit 1: str. 26    
 • násobení a dělení 1, 2, 3, 4, 5 a 6

 

Prvouka

 • učebnice: Lidé kolem nás str. 21, 22
 • pracovní sešit: 17 – 19

 

Informace pro rodiče a děti:

 

 1. Úkolem v měsíci listopadu je se naučit vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po B (ve správném pořadí jako básničku - najdete v učebnici ČJ str. 42).

 

 1. Děkuji všem rodičům, že se zúčastnili (nebo ještě v PO zúčastní) konzultací. Zapomněla jsem vám vyřídit prosbu od paní družinářky Milušky Králové, abyste si uložili její číslo do mobilu (607 766 629). Prý když vám potřebuje zavolat, někteří rodiče jí hovor neberou, protože je to pro ně neznámé číslo.

 

 1. Pracovní list z Prvouky o rodině byl pro většinu dětí (i pro mě) velmi zajímavý. Měla jsem radost, že děti (a snad i vás a prarodiče) úkol bavil a i celkové shrnutí bylo pro děti velmi poučné.

 

 1. Tuto středu budeme psát čtvrtletní test z ČJ, čtvrtletní test z M si napíšeme příští PO a příští ČT budeme psát opakovací test z PRV (ten není čtvrtletní, jen po probrané látce).

 

 1. Každé dítě by mělo mít v penále 4 kartičkyI, Í, Y, Ý na trénování vyjmenovaných slov (z PS str. 77). Prosím podlepte je doma čtvrtkou a vystřihněte. Budeme je potřebovat od příštího týdne, kdy začneme pracovat s vyjmenovanými slovy po B. Děkuji!

 

 1. Průzkum klimatu naší třídy, který prováděla paní psycholožka, dopadl dobře. Jsem ráda, že třída je v pořádku (proto se mi v ní dobře pracuje) a nevyskytl se tu žádný závažný problém. Zjistilo se, že většina dětí chodí do školy ráda a nemá problém se svými spolužáky. Pokud by chtěl někdo podrobnější informace, obraťte se na paní psycholožku Radku Lenskou, která vaše dotazy zodpoví.

 

 1. Objednávky knížek z Mladé fronty, Albatrosu a Fragmentu prosím do tohoto pátku.

 

 1. Řešení dobrovolného halloweenského úkolu pro děti a rodiče z minulého týdne: 49 vajec.

 

 1. Protože se „blíží“ vánoční jarmark (ve ČT 20.12.), ráda bych se s vámi i dětmi sešla na společném odpoledni, ve kterém budeme vy, já + děti vyrábět výrobky na tento jarmark. Navrhuji tyto 3 termíny: ČT 29.11., nebo ÚT 4.12., popř. ČT 13.12. vždy od 17. do 19.hod. Prosím, napište mi mailem, který termín vám vyhovuje nejvíce. Děkuji.

 

                                                   Krásný pohodový týden vám všem přeje tř.uč. Ilona Kubísková