1.týden v září

Týdenní plán od 3. do 7. 9. 2018

 

 

Český jazyk

 • učebnice: Věta, slovo, slabika, hláska str. 5 – 8   
 • pracovní sešit 1: str. 4 – 6

 

Čtení + psaní

 • čítanka: Na léto jde stáří str. 4 – 8
 • písanka

 

Matematika

 • učebnice: Násobení, tabulka N + Zážitky z prázdnin str. 5 – 7  
 • pracovní sešit 1: str. 4 – 7
 • násobení a dělení

 

Prvouka

 • učebnice: Opakování učiva 2. ročníku str. 4
 • pracovní sešit: 4, 5

 

Domácí úkoly z prázdnin:

 

- povinné        -  čtenářský deník (1 přečtená a zapsaná kniha, možno i více)

 - dobrovolné  -  cestovatelský deník (za jedničky)

 

Domácí úkoly:

 

Pondělí

Český jazyk

Čtenářský deník

Úterý

Matematika

Pracovní list

Středa

Český jazyk

Pracovní sešit str. 5 / cv. 8 a), b)

Čtvrtek

Matematika

Pracovní sešit str. 7 / cv. 6

 

Informace pro rodiče a děti:

 

 1. V pondělí 3.9. se sejdeme se v 8. hod. na školním hřišti. Po oficiálním zahájení školního roku půjdeme společně s dětmi do nové třídy ve velké budově (1.patro, 2.třída vpravo). Zde nás čekají třídnické práce + zážitky z prázdnin (do cca 10,30 hod.), pak je možné dojít si na oběd a do družiny (družina bude v naší nové třídě a paní družinářkou Miluška Králová). Děti si přinesou větší tašku se svačinou, pitím a penálem, ze školy si odnesou nové pracovní sešity, kalendář, omluvný list (prosím vyplnit a obalit) a dárečky. Připomínám, že v penále by mělo mít každé dítě píšící pera (2 ks, z toho jedno může být gumovací), ořezané tužky (min.2 ks) a pastelky (základní barvy), pravítko, gumu, ořezávátko, nůžky a lepidlo v tubě.
 2. Od úterý 4. 9. do pátku 7.9. bude již „normální“ vyučování, v ÚT ještě do 11,40  hod., ale od ST a PÁ již do 12,35 hod.
 3. Na ÚT 4.9. přinést úkol z prázdnin (čtenářský deník bez knížky) + do „kouzelné krabičky“ jakoukoli menší věc z prázdnin na aktualitky, obalené učebnice i pracovní sešity (které si opět mohou nechávat v šuplíčku ve třídě), folii i pracovní sešit HV z loňska, penál, svačinu, pití, bačkory a ČIP + malý A6 notýsek „Úkolníček“ (který děti dostaly ve 2.třídě. Pokud ho již nemají, je třeba pořídit nový). Letos budou mít děti šatní skříňky na velké budově – opět jednu do dvojice – pro zámky a klíče dojdeme v ÚT společně k p.školníkovi. Vratná záloha na každý klíč: 100,- Kč (vrací se na konci šk.roku) – přinést až na třídní schůzky.
 4. Ve  ST 5.9. přinést do PV jakoukoli fotku z prázdnin (A5) na rozstřihání. Do skříněk přinést podepsané věci na TV (tričko, tílko, kraťasy, tepláky, botasky se světlou podrážkou nebo cvičky-správná velikost + náhradní spodní prádlo a ponožky).Odpoledne se pak na dvoře školy můžete zúčastnit veletrhu kroužků.
 5. Ve ČT 6. 9. v 17.hod. se konají první třídní schůzky v tomto školním roce. Těším se na setkání s Vámi všemi! Budu vybírat pouze 100,- Kč jako zálohu na klíč, ale prosím co nejdříve o odeslání 1.000,- Kč do on-line pokladny (přes webové stránky školy). Z těchto peněz se budou platit všechny pracovní sešity včetně toho z AJ (221,- Kč). A já vám „na oplátku vrátím velké tašky IKEA“, které jste nám zapůjčili na stěhování třídy. Děkujeme!
 6. Připomínám, že je potřeba co nejdříve zaplatit dětem obědy a vyplnit novou přihlášku do družiny. Ranní družina (do 8.hodin) i odpolední (od 14 hodin dále) je na „malé budově“ (v naší třídě je pouze od 12,35 do 14.hod včetně oběda).
 7. Děti budou v tomto týdnu psát rozřazovací testík z AJ (na pokročilé a začátečníky).
 8. Protože ještě není hotový rozvrh, budeme se ze začátku učit podle „provizorního“, a to: v ÚT – třídnické práce, ČJ, M, čtení/psaní, ve ST – ČJ, M, PRV, VV+PV, od ČT by již měl být stálý rozvrh (záleží na p.řediteli, dětem ho sdělím co nejdříve)
 9. Domácí úkoly najdete tento týden ještě v týdenním plánu, od příštího týdne již budou v elektronické žákovské. Prosím, vyzkoušejte si, že se do ní bez problémů dostanete (přes webové stránky školy, kde kliknete na „Zapomenuté heslo“. Na váš e-mail, který je zadaný do evidence školy, přijdou přihlašovací údaje a přes ty se byste se do EŽK měli dostat. Pokud vám to nepůjde, je možné, že je v systému špatný e-mail. V tom případě mi prosím napište ten „aktuální“). Děti budou mít také svoje heslo, k tomu ale budu potřebovat jejich e-mailové adresy. Proto prosím, založte s nimi co nejdříve e-mail a ať mi každé dítě přinese svojí e-mailovou adresu napsanou čitelně na lístečku a já ho vložím do školního systému, aby se i děti mohly dívat na svoje známky, úkoly, popř. i změny v rozvrhu. Úkoly si děti budou zapisovat každý den do malých notýsků, ale kontrola pro ně (i pro vás) bude právě v této elektronické žákovské knížce.
 10. Báseň na měsíc září je z čítanky str. 4 nebo 8 (Zdeněk Svěrák: „Září“ nebo Ivan Blatný: „Vlaštovka sedí na drátě“). Děti si mohou vybrat.
 11. Prosím, ať každé dítě přinese do třídy papírové kapesníky v krabičce. Děkuji.
 12. Prosím, dbejte na to, aby děti byly v šatně nejpozději v 7,50 hod. (ve třídě pak v 8,00 hod). V 8,05 hod. začíná vyučování a škola se zamyká. Pozdní příchody se evidují na počítači.
 13. Objednávky knih z podzimních katalogů prosím noste do pátku 14.9.
 14. „Den otevřených dveří“ rekonstruované školy se uskuteční ve čtvrtek 20.9. v odpoledních hodinách (více informací najdete na školním webu).
 15. Na zahradní slavnost (téma 1.republika) se můžete těšit ve čtvrtek 4.10. odpoledne.

 

Snad jsem napsala vše, zbytek si řekneme o třídních schůzkách. Přeji příjemný konec prázdnin a v pondělí se těším s dětmi na viděnou!

Vaše třídní učitelka Ilona Kubísková