2.týden v září

Týdenní plán od 11.9. do 15.9.2017

 

Český jazyk

·        učebnice: str. 7, 8

-        pracovní sešit: str. 5 - 7

 

Čtení + psaní

·         čítanka: str. 8 – 15 + každý pátek před plaváním budeme číst „Kotě z Koucourkova“ (děti si měly knížku nechat ve škole v šuplíčku)                              

·         písanka: str. 3 - 5

 

Matematika

·         pracovní učebnice: str. 8 - 11

 

Prvouka

·         učebnice: str. 6, 7

·         pracovní sešit: str. 6, 7

 

Domácí úkoly:

 

Pondělí

Český jazyk

Pracovní sešit str. 5 / cv. 7 (celé, tj. a i b)

Úterý

Matematika

Pracovní list (176 povinně, 175 dobrovolně)

Středa

Prvouka

Pracovní sešit str. 7 / cv. 1

Čtvrtek

Čtení

Čítanka str. 14-15 „Moje nejkrásnější narozeniny“

 

Informace pro rodiče a děti:

 

1.      Děkuji všem rodičům, že se zúčastnili třídních schůzek v tak hojném počtu.

 

2.      Do pondělí by měly mít děti obalené všechny učebnice a pracovní sešity, také vyplněnou a obalenou ŽK. Prosím, aby si děti do školy přinesly ještě 2 malé obaly (A5 na pracovní sešit z ČJ a na diktáty-stejný rozměr jako na ŽK). Děkuji.

 

3.      Některé děti stále nemají náhradní oblečení u třídy, opravdu je nutné, aby ho tam měly (již v pátek by se jednomu dítku velmi hodilo).

 

4.      Připomínám, že zápisní lístky do ŠD je potřeba odevzdat Monice co nejdříve (kdo tak ještě neučinil), popř. doplnil údaje, kdo může dítě vyzvedávat.

 

5.      Děti mohou stále nosit „do krabičky“ malou věc z prázdnin, o které budou mít během září aktualitku.

 

6.      Prosím, čtěte doma s dětmi. Každý den alespoň stránku. Platí to, co jsem říkala na třídních schůzkách, že by dítě mělo přečíst 2-3 knížky (či více) za pololetí a zpracovat do čtenářského listu, který najdete na našich webových stránkách. Ten pak vloží do destiček „Čtenářský deník“, který děti ode mě již obdržely (ty si nechají doma a přinesou je vždy s novou přečtenou knížkou-včetně té knihy, kterou představí ostatním dětem). Nabízím opět dětské knížky na půjčení, tentokrát z edice „Druhé čtení“. Současně prosím vrátit ty z loňského roku. Děkuji!

 

7.      Hned na pondělí na VV budeme potřebovat fotku z prázdnin ve formátu A5, kterou mohou děti rozstříhat na „střípky“, tzn. domů se vám již nevrátí.

 

8.      V pátek pojedeme prvně plavat. Připomínám, že děti budou mít v igelitové tašce plavky, ručník, sprchový gel a děvčata s dlouhými vlasy i koupací čepici. Návrat: v cca 13,15 hod.

 

9.      „Báseň“ na měsíc září je naučit se vyjmenovat celou ABECEDU.

 

10.  Připomínám placení obědů. V pátek se paní hospodářka zlobila, že třetina dětí neměla ČIP, nebo ještě někdo nemá oběd zaplacený vůbec, a „vyhrožovala“, že jim příště oběd nevydá. Prosím, dejte to „do pořádku“, aby děti nebyly smutné (a hladové). Děkuji.

 

11.  Pokud máte zájem o mezinárodní průkazku ISIC, o které jsme mluvili na třídních schůzkách, a dostali jste o tomto projektu letáčky, prosím o vyplnění přihlášky a spolu s 250,- Kč přinést nejpozději do tohoto pátku. Ti, co mi již vyplněnou přihlášku odevzdali během třídních schůzek, ať pošlou po dětech pouze peníze.

 

12.  Děti koncem minulého týdne obdržely katalog knih z nakladatelství Fragment a v pondělí dostanou další 2 katalogy (Albatros a Mladá Fronta). Pokud se Vám nějaká kniha líbí, prosím o vyplněné objednávky ze všech 3 katalogů nejpozději do příštího pátku, tj. 22.9. Děkuji.

 

       Krásný týden všem přeje Vaše třídní učitelka Ilona Kubísková